Młodzi odebrali symbole Światowych Dni Młodzieży

Głos Młodych » Młodzi odebrali symbole Światowych Dni Młodzieży

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 r., ks. bp Andrzej F. Dziuba zaprosił młodych przedstawicieli wszystkich parafii diecezji łowickiej do Łowicza, aby przekazać im symbole Światowych Dni Młodzieży: miniatury Krzyża i Ikony Salus Populi Romani.

Czas radości i świadectwa

Spotkanie w Łowiczu było wspaniałym przeżyciem duchowym dla wszystkich młodych zgromadzonych na placu przed bazyliką katedralną. To niesamowite uczucie znaleźć się w gronie osób, które nie bały się wyznać Jezusowi swojej wielkiej miłości i przynależności do Niego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Zgromadzonych pielgrzymów przywitał radosnym i energicznym śpiewem oraz tańcem zespół wokalno-muzyczny. Wolontariusze zachęcali do aktywnego udziału w każdym z utworów, a zabawa – uwierzcie – była przednia. Sam nie zdawałem sobie sprawy, że tak wspaniale można się bawić przy kościelnych utworach. Pokazano nam także przedstawienie-pantomimę, bardzo realnie obrazujące, w jaki sposób odsuwamy się od Boga, który jednak, gdy tylko poprosimy Go o pomoc, nigdy nam jej nie odmówi, ale przebaczy i odpędzi całe zło. Po przedstawieniu na scenie pojawiły się  osoby, które na własnej skórze doświadczyły działania złego ducha. Opowiadały o swojej przeszłości pełnej zakrętów i przeciwieństw losu, o tym jak oddalały się od Boga, mimo że wydawały się być blisko Kościoła. Szczególnie zapadły mi w pamięć słowa dziewczyny, która wyznała, że kiedy powiedziała do koleżanek: „Szatan jest moim panem”, w jej głowie rozległ się znajomy głos, i usłyszała słowa: „Coś Ty zrobiła, będę się musiał o ciebie bić”. Gdy to słyszałem, miałem ciarki na plecach. Jednak na drodze tych ludzi znalazły się w końcu osoby, które wyciągnęły pomocną dłoń i pomogły odnaleźć właściwą drogę. Jakże cienka jest granica między dobrem i złem, jak łatwo ją przekroczyć, pogubić się już w młodym wieku… Jednak zawsze znajdzie się światełko w tunelu, tylko trzeba chcieć wyciągnąć po nie rękę i powiedzieć głośno, że jest się dzieckiem Pana. 

Symbole ŚDM w naszej parafii

Po tych wzruszających świadectwach Biskup Ordynariusz wygłosił orędzie na Niedzielę Palmową, a następnie poświęcił przepiękne olbrzymie palmy (naprawdę olbrzymie, bo miały po kilka metrów wysokości). Tuż przed godz. 12.00 udaliśmy się w uroczystej procesji do katedry na Eucharystię, której przewodził bp Andrzej. Po Mszy świętej na telebimie znajdującym się na placu przed katedrą obejrzeliśmy transmisję z przekazania symboli ŚDM z Watykanu. Kiedy zakończyła się transmisja, ks. Biskup poprosił przedstawicieli wszystkich parafii diecezji łowickiej o odebranie miniatur symboli ŚDM Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani oraz Iskry Miłosierdzia. Spotkanie z ks. Biskupem było wielkim duchowym przeżyciem. Z całego serca zachęcam do udziału w spotkaniach młodzieży w każdym następnym roku. Światełko, które otrzymaliśmy, podtrzymywane będzie do dnia 27 kwietnia, czyli do kanonizacji wielkiego papieża Polaka Jana Pawła II i Jana XXIII.

Zachęcamy wszystkich młodych i odważnych do wyjazdu na kolejne spotkania młodych, na pewno nie będziecie żałować ;-)

Uwaga, niebawem Lednica. Szykujcie się!!!

Mateusz