Młodzież z parafii na Lednicy

Głos Młodych » Młodzież z parafii na Lednicy

Pola Lednickie – to właśnie w tym miejscu 7 czerwca 2014 roku zebrała się młodzież z Polski i z zagranicy. Organizatorem corocznych spotkań jest o. Jan Góra OP. Motto tegorocznego spotkania – „W Imię Syna" zwraca uwagę na Jezusa, Jego Synostwo oraz na fakt bycia dzieckiem Boga każdego chrześcijanina.

Nie mogło tam zabraknąć naszej młodzieży. Grupa liczyła 54 osoby, głównymi opiekunami młodzieży byli ks. Robert i pan Piotr (katecheta). Pełni entuzjazmu ruszyliśmy w drogę. Trasę przemierzyliśmy w atmosferze modlitwy i śpiewu. Po przybyciu na Lednicę sprawnie odbyła się rejestracja, młodzież otrzymała symbole, tj. pierścień Synostwa Bożego z napisem „W Tobie mam upodobanie” (znak przynależności do Boga Ojca), lednicki dowód osobisty (symbol dojrzałości i tożsamości) oraz banknot wdzięczności (odpowiedź na dary otrzymane od rodziców i wychowawców).

Tak obficie zaopatrzeni powędrowaliśmy poszukać wolnego miejsca. Pieśni lednickie rozbrzmiewały po całym placu. Kiedy już zakotwiczyliśmy flagę, mogliśmy swobodnie się rozejrzeć. W centrum placu wielka Brama Ryba – symbol wyboru Chrystusa, a wokoło tysiące młodych radośnie tańczących ludzi. Szybko się zaklimatyzowaliśmy, wspólne śpiewy, tańce, rozmowy sprawiały nam ogromną radość.

Ważne było przygotowanie do sakramentu pokuty, które poprowadził wieloletni ceremoniarz papieski i jałmużnik – ks.abp Konrad Krajewski. Konfesjonałem był ogromny wyznaczony plac, a na nim mnóstwo kapłanów udzielajacych sakramentu pokuty. Mogliśmy swobodnie podchodzić do wybranego przez nas kapłana i wszystkie swoje problemy pozostawić Panu Bogu. Z tak oczyszczonymi sercami, w lekkości Ducha Świętego, mogliśmy dalej uwielbiać naszego Pana Jezusa Chrystusa. W kaplicy polowej był cały czas wystawiony Najświętszy Sakrament. Pan Jezus czekał tam na każdego, kto zechciał pobyć przy Nim i w ciszy się pomodlić. Wyśpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego długo pozostanie w naszych sercach, tak jak przygotowanie do Mszy świetej oraz uroczyste przejście kapłanów Drogą Nowego Tysiąclecia tzw. promenadą do ołtarza.

Wieczorna Eucharystia odbyła się przy zachodzie słońca, pod przewodnictwem nowego prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka. Kazanie wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś. O 22.00 za pośrednictwem telebimu swoje ojcowskie słowo do uczestników spotkania skierował Ojciec Święty Franciszek. Wszystko to odbywało się w cudownym Bożym klimacie. Istotą spotkania był Akt Wyboru Chrystusa, który wypowiadaliśmy wspólnie w obecności żywego Pana. Spotkanie zakończyło się symbolicznym przejściem przez Bramę Rybę. Przejściu towarzyszyły śpiewy, okrzyki radości, i była też niespodzianka od organizatora, która zaskoczyła wszystkich – imponujace świetliste fajerwerki.

Po tak intensywnym dniu, pełni mocy Bożej, wróciliśmy szczęśliwi i umocnieni w naszej wierze do swoich domów.

Dziękujemy i oczekujemy kolejnego spotkania za rok.

Oaza Exodus"

Zapraszamy do galerii zdjęć >>>